Осмо по реду предавање на енглеском језику у оквиру NevskyTalks мисионарског пројекта, а прво у овој сезони, привукло је аудиторијум пореклом из Аустралије, Америке, Канаде, Енглеске, као и једнак број Београђана које је заинтригирала тема „Уметници и хришћанство“. Предавању је присуствовао и новорукоположени свештеник Радован Радовановић из епархије британске.
Из питања која су након уводног предавања постављали, видело се да их је подједнако заинтересовала и тема Баха, Хендла, Моцарта, Шопена, којима је молитва била свакодневна пракса, као и лично искуство пијанисткиње Марине Милић Радовић и духовни живот наше дијаспоре у Лондону крајем двадесетог и почетком овог века.
Странци су се упознали и са духовним ликом Лазе Костића и његовом заслугом за постављање култа Шекспира у Србији, разлогу зашто су великог песника својевремено звали „Српски Шекспир“. Чули су и за њих нова имена: Мокрањац, Тајчевић, Христић…
Посебан осврт направљен је на подвиг и значај рада о. Милуна Костића, старешине цркве Светог Саве у Лондону у време санкција и бомбардовања Србије. О. Милун је у своје време био својеврсна „институција“, како га је назвао о. Оливер, и подигао је дух српског народа у престоници Велике Британије, одговоривши на све њихове духовне потребе. Предавање се завршило молитвом за нарушено здравље о. Милуна и његове супруге Добриле Костић.
Управник одељења, који је био модератор духовне вечери, је најавио следеће предаваче на енглеском језику за другу половину септембра, када је планирано да о. Сергије Јаношевић и његова ћерка Срђана говоре на тему „Православље на Сејшелима“.